تاثیرات خندیدن در درمان بیماری ها

خندیدن میتواند بر بسیاری از بیماری ها اثر مثبت داشته باشد و انها را درمان کند زیرا بطور مستقیم بر روی سلول ها اثر مثبت میگذارد .

تاثیرات خندیدن در درمان بیماری ها

 

خندیدن میتواند بر روی سلول های بدن تاثیر خوبی گذاشته و انها را در مقابل بیماری ها محافظت کند خندیدن اثرات مثبت خوبی دارد که در زیر به برخی از انها میپردازیم .

تاثیرات خندیدن در درمان بیماری ها

یکی از تاثیرات مهم ان در درمان استرس میباشد هورمونی که مسئول تنظیم استرس در بدن میباشد هورمون کورتیزول میباشد که میتوان میزان ان را با انجام این عمل کاهش داد و پایین امدن سطح ان باعث میشود استرس کاهش بیابد و در نتیجه بر روی کسانی مدام حالت استرس دارند اثری مثبتی میگذارد .

از دیگر اثرات خوبی که خندیدن میتواند بر روی افراد بگذارد میتواند بر روی ارام کردن دردهای بدن و یا مهربانی و گذشت نیز اثر داشته باشد .به این صورت که بر روی هورمونی بنام اندروفین که مسئول این کار میباشد تاثیر گذاشته و ان را در بدن رها میکند . این هورمون میتواند مسکنی برای بدن باشد و بر روی بدن علائم خوبی را نشان دهد .

اما از اثرات دیگر ان این است که ایمنی بدن را در مقابل بیماری های مختلف و عفونی بالا میبرد و میزان سلول هایی که مسئول این کار هستند را افزایش میدهد . این سلول های محافظتی که کار ضد ویروس، ضد عفونت و ضد سرطان، به تقویت دستگاه ایمنی بدن بدن را به عهده دارند به راحتی میتوانند بدن را تقویت کنند و در مقابل بیماری های مختلف محافظت کند .

اما خندیدن بهترین ورزش برای رگ های خونی و عروق قلبی میباشد و باعث جوانی انها میشود این عمل اگر تنها یک دقیقه به طول بانجامد میتواند ضربان قلب را افزایش دهد . اگر از عمق وجود این کار انجام شود چیزی در حدود 10 دقیقه دویدن میباشد که در ضربان قلب و افزایش ان تاثیر دارد این عمل بهترین روش ورزش برای بدن میباشد و به سلامتی قلب کمک زیادی میکند .

همچنین در روابط اجتماعی افراد با یکدیگر و تقویت روابط انها با یکدیگر و سلامت و طول عمر افراد اثر مثبتی میگذارد و باعث جوانی انها میشود و مانند اکسیری برای جوانی عمل میکند . این روزها ورزش جدیدی بنام یوگای خنده نیز ایجاد شده است که بر سلامت و جوانسازی بسیار ماثر و کار امد میباشد .

پاسخ دهید