استرس ناشی از پول و درمان آن

یکی از عوامل مهم در زندگی که باعث ایجاد استرس زیادی در زندگی میشود استرس ناشی از پول میباشد و از نظر علمی نیز این مسئله به اثبات رسیده است .

استرس ناشی از پول و درمان آن

 

محققان با تحقیقاتی که بر رووی افراد مختلف انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که 70 درصد استرس ناشی از پول میباشد و مردم در برخورد با مشکلات زندگی به دلیل تهاجم گرانی استرس ناشی از پول بسیار زیاد شده است اما در اینجا راه هایی برای کاهش استرس  به شما معرفی میکنیم .

استرس ناشی از پول و درمان آن

 

در ذهن خود این موضوع را پرورش دهید که پول نمی تواند خوشبختتان کند سعی کنید این تصور را که پول میتواند شما را خوشحال و خوشبخت کند از ذهن خود دور کنید خیلی از ادم ها هستند که پول بسیار ی دارند اما استرس ان ها نیز کم نمیباشد ولی خیلی افراد هستند که بی پول هستند ولی احساس خوشبختی میکنند پس در ذهن خود پول را تنها دلیل خوشبختی خود ندانید .

هدف اصلی از کار کردنتان  برای دستیابی به پول نباشد سعی کنید کار کردن برای رفع نیازتان و دست یابی به هدفتان باشد افزایش درامدتان در رضایت شما از شغلتان تاثیری ندارد اگر اولویت کاریتان برای شغل خود دستیابی به درامد بالاتری باشد استرس شما هم زیاد خواهد شد در نتیجه از دید دیگری برای کار کردن استفاده کنید .

همانطور که ادم های فقیر استرس و ناراحتی های مربوط به خود را دارند افراد ثروتمند نیز این نگرانی ها را به به دنبال دارند و این چنین نیست که انها مشکلی در زندگی ندارند هر چه ثروت ادم افزایش پیدا کند نگرانی های ان نیز بیشتر میشود هر چند از بعضی جهات امکان دارد باعث اسایش شود اما از جهات دیگر نیز میتواند مشکلات ساز باشد پس اینگونه فکر کنید .

سعی کنید کمی بخشنده باشید تا حس بهتری داشته باشید بخشش و سخاوتمند بودن حس بهتری به شما میدهد و شما را راضی تر نگه میدارد یکی از راه هایی که میتوانید استرسی که ناشی از پولتان به شما دست میدهد را رفع کنید این است که مقدار از پول خود را حتی اگر ناچیز باشد به کسی که نیاز دارد ببخشید این کار نه تنها میتواند شما را خوشحال کند بلکه بازده کاری که انجام میدهید نیز به سمتتان باز خواهد گشت و این احساس رضایت استرس شما را کم خواهد کرد .

سعی کنید به انچه دارد قانع باشید حرص به داشتن پول زیاد تر میتواند شما را به مسیر های بدتر بکشاند و شما را نابود کند هر بیشتر ذهن خود را درگیر این مسئله کنید شما بیشتر نا امید خواهید شد و استرس شما بیشتر خواهد شد.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “استرس ناشی از پول و درمان آن

پاسخ دهید